Постільна білизна надовго? Місія нездійсненна?

Рано чи пізно текстильні вироби «виходять з ладу» і втрачають свої експлуатаційні властивості. Ваш улюблений комплект постільної білизни – не виняток, особливо якщо мова йде про часте прання. Втрачається колір, рветься і розтягується тканина – словом, спати на такій білизні не дуже приємно. Втім, не все так погано, якщо ви навчилися правильно доглядати за текстилем. Пропонуємо вашій увазі кілька простих порад, які допоможуть істотно продовжити експлуатацію вашого улюбленого комплекту постільної білизни.

догляд та прання постільної білизни

І так, ПОРАДА №1. Не дозволяйте брудній постільній білизні «залежуватися». Нічого нового, якщо на простирадлі або наволочці з’явилася пляма, її потрібно випрати відразу. В іншому випадку – ймовірність повернення абсолютної чистоти Вашому улюбленому простирадлу зводиться до нуля. А взагалі, змінювати постіль рекомендують раз на тиждень. Якщо ж серйозних плям немає, до прання зберігайте її кошику або коробці з отворами для провітрювання. Ніколи не кладіть постіль в поліетиленові пакети, від цього вона може пожовтіти.

ПОРАДА №2. Як правило, лляні та бавовняні вироби фахівці рекомендують прати при температурі 60 градусів. Втім, ця цифра є відносною. Уважно читайте, що пише на етикетці. Делікатні різновиди тканин слід прати у спеціальному мішечку.

Важливий момент! У випадках, коли ліжко треба продезінфікувати (скажімо, після хвороби), температура прання буде вища. Більш того, слід використовувати спеціальні засоби та сушити комплект на відкритому повітрі, краще – на сонці або на морозі, якщо взимку. Будьте обережні з сонячними променями – іноді через них вигорають яскраві кольори білизни.

ПОРАДА №3. Готуючи до прання текстиль, не завантажуйте барабан пральної машини повністю. Це важливо, оскільки через це постільна білизна псується і крім того Вам не вдасться видалити плями.

Переходимо до ПОРАДИ №4. Навчіться правильно прасувати постільні комплекти. Основні правила: прасуйте тільки чисту білизну, краще – коли вона трохи волога, по ширині, а не по довжині (так текстиль буде довше тримати форму). Якщо на простирадлі, наволочці є вишивка чи інший декор (або це шовк) – виріб прасують з виворітного боку.

ПОРАДА №5. Ароматна постіль – гарний настрій на весь день. Щоб улюблений комплект дійсно приносив задоволення, його слід зберігати разом з саше – маленьким мішечком із запашними сушеними квітами і травами. Тоді текстиль буде зберігати приємний запах протягом декількох тижнів.

Чому потрібно чистити подушки?