Тканини для постільної білизни

Вибираючи постіль, як правило, слід брати до уваги співвідношення ціни та якості. Часи, коли ціна означала якість, давно минули. Так само ніхто не підбирає окремо колір, а окремо дизайн. В наш час придбання постільних приналежностей ґрунтується, перш за все, на аналізі того, наскільки добре вони відповідають вашим вимогам. Однією з таких вимог є тканина, з якої виготовлено постільну білизну.

Постіль може виготовлятись з натуральної, штучної тканини або ж з їхньої комбінації. Вибір найкращого варіанту залежить від ваших потреб та очікувань. Вибираючи необхідний матеріал для постелі, зверніть увагу на наступні варіанти:

Натуральні тканини, такі як бавовна, шовк, льон або вовна мають притаманні даним матеріалам нерівності та нерегулярну структуру, що надає їм природної краси та шарму. Їхньою головною функціональною перевагою є здатність реагувати на зміну вологості та температури, завдяки таким властивостям, як поглинання та пористість, що забезпечує комфортний сон. Натуральні тканини мнуться під час прання, тому не слід залишати їх надовго у пральній машині або сушарці.

Штучні тканини, такі як віскоза або штучний шовк виготовляються із природної сировини, отриманої з целюлози або ж рослинних протеїнів. Найбільш розповсюдженою тканиною такого роду є шовк, отриманий переробкою бамбука. Постільна білизна із штучної тканини має практично такі самі властивості, як і постіль із натуральних матеріалів, але зазвичай є значно міцнішою. Вони чудово поглинають вологу, є м’якими та шовковистими, їх можна фарбувати у яскраві кольори, а деякі з них мають яскраво виражені антибактеріальні властивості. Штучні тканини сідають після прання, отже за такою постільною білизною слід ретельно притримуватись інструкцій по догляду.

Синтетичні тканини, такі як поліестер, акрил та нейлон є штучними, отриманими із нафтопродуктів виробами. Такі тканини, на відміну від натуральних, можна фарбувати у набагато більш насичені кольори, а вироблена з них постільна білизна є стійкою до утворення складок. Недоліком є те, що через їхню низьку пористість та поглинаючу здатність, вони створюють дискомфорт у теплу та вологу погоду.

Суміші є комбінацією двох або більше різних за походженням матеріалів. Зазвичай домінують властивості матеріалу із більшим процентним вмістом, проте якісний композит демонструє усі необхідні властивості. Наприклад, бавовняна композитна постіль характеризується такими властивостями як хрустка текстура та природний блиск, але водночас має поліпшену міцність та меншу усадку, ніж 100% бавовна.

Чому потрібно чистити подушки?