5 фактів про прасування постільної білизни

прасування постелі правильноПравильний догляд за постільною білизною – це не лише її належне прання чи, наприклад, зберігання. Відчуття чистої свіжості і легкості як перед сном, так і після нього, забезпечує якісне прасування простирадла, підодіяльника чи наволочки. Такий побутовий процес приносить чимало незручностей, хоча новітні функції прасок все ж намагаються догодити своєму споживачеві.

У цьому матеріалі спробуємо дати кілька простих порад щодо прасування білизни. Маємо надію, вони стануть вам у нагоді.

Перед тим, як розпочати прасування, уважно перевірте поверхню праски. Іноді на ній може накопичуватися бруд, який з легкістю переходить на чисту білизну.

Рекомендують прасувати злегка вологу білизну або ж скористатися пульверизатором.

Прасуйте за довжиною, а не по ширині. У такому разі білизна не буде розтягуватися і не втратить своєї звичної форми.

Сучасні праски обладнані різноманітними режимами, які використовують при прасування певного типу тканин. Однак слід пам’ятати, що повсть найбезпечніше прасувати крізь вологу марлю. Якщо мова йде про постіль із вишивкою (наприклад, наволочки) прасувати можна лише з виворітного боку. Те саме стосується шовку – його прасують лише в сухому вигляді і обов’язково з виворітної сторони. Оксамит та вельвет краще прасувати паром, легко торкаючись поверхнею праски.

Після закінчення процесу постіль не варто відразу ховати у шафу – дайте їй спершу охолонути.

Чому потрібно чистити подушки?