Поради щодо використання подушок

Ваш сон у великій мірі обумовлений тим, на чому Ви спите, і більшою мірою подушкою. Саме вона забезпечить Вашому хребту розслаблення, завдяки якому сон у Вас буде міцним і здоровим.

Вибір подушки індивідуальний, тому не варто всім членам сім’ї купувати однакові подушки. При виборі подушки для сну обов’язково враховуйте, в якій позі людина більше спить:

- на спині – використовуйте низькі подушки, вони дозволять Вашій шиї розслабитися.

- на боці – користуйтеся високими подушками, саме вони зможуть підтримувати Ваші шию і голову так, щоб вони прямою лінією продовжували хребет, що дозволить йому відпочити.

- на животі – Вам необхідна низька подушка, яка попередить напруга шийних м’язів.

Подушки мають  свої характеристики:зручні подушки пошиття

Розміри подушки бувають різними – їх вибір індивідуальний.

Наповнювач, саме від нього залежить м’якість подушки. Існують натуральні і синтетичні наповнювачі. З натуральних наповнювачів найдешевший – це вата. Масажним ефектом володіють подушки, наповнені гречаною лузгою,  вони ідеально повторюють контури тіла. До синтетичних наповнювачів відносяться поліефір, комфорель, синтепон, холлофайбер та інші.

При виборі виробів з пуху та пір`я важливим питаням є чистота наповнювача. Взявши до рук подушку, похлопайте по ній. Якщо з подушки летить пил – пух погано промитий, або засипано пір`я, яке було у використанні.

Традиційним і найпопулярнішим матеріалом для наповнення подушок є суміш пуху та та дрібного пір`я гусей або качок. За рахунок можливості циркуляції повітря всередині подушки, такий наповнювач поглинає вологу, яку виділяє шкіра під час сну, а потім випаровує її у повітря. Вовняні подушки у нас непопулярні, але вони також досить легкі, теплі та м`які. Спеціалісти стверджують, що вовна тертям волокон створює електростатичне поле, яке позитивно впливає на здоров`я людини. Цей матеріал також “дихає”. Повітряний прошарок між волокнами дозволяє зберегти тепло в морози або прохолоду у спеку. Народна медицина широко використовує вовну при суглобових болях, радикулітах.

Фахівці радять вибирати подушку таким чином, щоб вона була невеликою (висока подушка може стати причиною ранніх зморшок на підборідді і шиї) і помірно м’якою, щоб її можна було при бажанні згорнути валиком і підкласти під шию – це стан найбільш фізіологічно. Перевірте пружність подушки (при натисканні вона повинна тут же відновити форму) і якість швів. І, звичайно, не секрет, що основні якості такої продукції безпосередньо залежать від того, що всередині.

Поради: як вибрати подушку для сну:

При виборі подушки обов’язково враховуйте будову людини. Для людей з широкими плечима, люблячих спати на боку, потрібна більш висока подушка.

Враховуйте м’якість Вашого матрацу: жорсткіше матрац – вище подушка.

Вибирайте подушки з гіпоалергенних матеріалів.

Довжина подушки не повинна перевищувати ширину матрацу.

Також необхідно правильно використовувати подушку: збивайте подушку вранці, не заправляйте ліжко відразу – дайте їй охолонути, регулярно просушувати і провітрювати подушку на відкритому повітрі, подушки з синтетики радять прати.

Як вибрати подушку для дитини:

Для новонароджених замість подушки можна використовувати згорнуту ковдру, покладену під матрац, щоб поверхня була рівною, а головка малюка трохи піднятою. Коли дитина підросте, їй необхідно підібрати особисту подушку. Головне, щоб вона відповідала дитині по висоті, і була гіпоалергенною. Також напірник, з якого виготовлена подушка, як і вся дитяча постіль, повинен бути тільки з натуральних тканин.

Натуральні матеріали більш рекомендовані, так як вони краще синтетичних зберігають тепло і запобігають пітливості. Однак синтетичні матеріали найбільш безпечні в плані алергенності, такі подушки легко прати.

Пам’ятайте, що не варто економити на подушці, адже саме вона – запорука Вашого здорового сну.

Чому потрібно чистити подушки?