Якісна обробка пуху та пера: як не зіпсувати цінний матеріал

Пух і перо таких свійських птахів, як качка і гуска, є цінною сировиною для наповнення подушок чи інших постільних елементів. Так, до прикладу, за один етап вищипування пір’я у гуски можна отримати близько 100г сировини, 35-40г з яких – цінний пух. Таку процедуру краще робити за життя птиці, тоді сировина буде більш якісною.

обробка пуху пераПісля вискубування матеріал потребує належної обробки. На сьогодні технологія висушування пера повністю автоматизована завдяки спеціальним паровим котлам. Втім, це зовсім не означає, що обробку подібного матеріалу неможливо здійснити в домашніх умовах.

Отож, після вищипування, пір’я слід ретельно промити гарячою водою із миючим засобом – хоча б 2-3 рази, відділивши пух від пір’я. Далі – кілька разів сполоснути і викрутити. Можна помістити сировину у стару і непотрібну наволочку та промивати у ній доти, доки вода не стане повністю чистою. Сушка відбувається при кімнатній температурі, не більше двох діб. Найкраще сушити сировину у марлевих мішках за умови, якщо вони справді чисті. Дотримання усіх санітарних норм у процесі обробки вкрай важливе, оскільки згодом постільна продукція з пухом/пером може стати причиною алергії, порушення сну і навіть виникнення дерматологічних захворювань . Тому краще, щоб майбутнє наповнення ковдри та подушок пройшло й інші етапи обробки – озонування та іонізацію.

Будьте уважні – не слід повністю позбавляти сировину вологи. Орієнтовний показник – 12%.

Дуже важливо, щоб за день (або за кілька) днів до вискубування птиця скупалася у водоймі, очистивши пір’я. У день вискубування качок та гусей, як правило не кормлять, проте дозволяють пити воду.

Чому потрібно чистити подушки?