Як вибрати дитячий матрац?

Якщо ви вибираєте матрац для дитячого ліжка, то це означає, що у вас з’явився малюк! Як це чудово. З народженням дитини в будинку встановлюється особлива атмосфера любові і ніжності. І це зрозуміло – адже він такий маленький, такий тендітний, так потребує невсипущої турботи й уваги. Для його росту і розвитку все має значення, а особливо – матрацик, адже він більшу частину часу проводить лежачи у ліжечку. У маленьких дітей спинка ще незміцніла і для того, щоб уникнути сколіозу і сформувати правильну поставу, потрібно враховувати необхідні критерії вибору матрацика.

Правила вибору дитячого матрацу

По-перше, потрібно виміряти розміри спального місця. Якщо матрац буде не за розміром, то він буде кривитися, або між матрасиком і перилами ліжечка утворяться щілини, в які будуть западати ручки або ніжки малюка. А це перешкодить здоровому сну і, навіть, може налякати його.

По-друге, матрац повинен бути помірно жорстким. До того часу, коли сформується хребет (а це два з половиною – три роки), потрібно уникати м’яких поверхонь. Поверхня повинна бути достатньо пружною,обираємо дитячий матрац щоб підтримувати спинку і головку малюка рівно. Але, якщо матрац буде занадто жорстким, то дитина може погано спати.

Матрасик може бути як з пружинною основою, так і без неї. Сучасні технології допускають наповнювачі натурального походження, які не збиваються в грудки. Але поверхня не повинна бути об’ємною, інакше малюку буде важко дихати, якщо він у сні перевернеться на животик.

По-третє, текстиль та інші матеріали, використовувані у виробництві дитячого матрацу повинні бути натуральними, високої якості, не повинен застосовуватися поролон, вата. Натуральний латекс і повсть, льон, бавовна, шерсть, кокосове волокно підійдуть ідеально. Ці матеріали гіпоалергенні, повітропроникні, не утримують вологу.

Ще одна вимога. Матрац для малюка повинен утримуватися в чистоті і свіжості. А це означає – він повинен легко чиститися. Непромокне покривало під пристинею вирішить проблему.

Чому потрібно чистити подушки?