Японські «сонні» традиції

У контексті глобалізації українці все частіше переймають особливості східних культур. Зокрема, японської. І мова сьогодні не про її масові тенденції, на кшталт суші чи аніме, а про інші, не менш цікаві аспекти.

Як відомо, жителі країни сонця, що сходить, великого значення надають власному сну. Кожна дрібниця тут має свою вагу, тому для помилок місця немає.

Так, наприклад, чимало японців практикує так званий сон на роботі. Інемурі – процес, під час якого працівник засинає на роботі або і на діловій зустрічі. Таким чином, японець засвідчує працьовитість – мовляв так багато працюю, що просто-таки не вистачає часу на нічний сон. Важливий момент – під час інемурі ви повинні залишатися у вертикальному положенні, створюючи ілюзію власної присутності. До слова, спеціальне обладнання для сну стоячи є у громадському транспорті Японії – різного роду підставки для підборіддя та всієї голови.

Чимало курйозів можна помітити і серед японської постільної білизни. Тут теж не все так просто: якщо ви самотні і потребуєте уваги з боку протилежної статі, продавці “спальних” магазинів охоче порекомендують придбати подушку у вигляді жіночих колін, чоловічого плеча. Кому, яка частина більше до душі.

японські подушкиЩе одна хороша спальна традиція японців – футон. Мова йде про зручний та корисний матрац. Товстий спальний реквізит зазвичай застеляють на підлозі, а зранку його без проблем можна сховати у шафу і таким чином створити ще одну вільну зону у кімнаті. Футон має неабияку популярність через свою натуральність: вони традиційно виготовляються з бавовни, вовни, льону, гречаного лушпиння, з додаванням кінського волосу і латексу.

Чому потрібно чистити подушки?