Наповнювач для ковдри: який обрати?

Одним із засобів забезпечення комфортного сну є ковдра. На сьогодні виробники ковдр пропонують широкий асортимент натуральних та штучних наповнювачів, що суттєво відрізняються як характеристиками, так і ціною. Нижче спробуємо розглянути види наповнювачів, їхні переваги та недоліки.

Вовняні ковдри, які виготовляють із шерсті кози, вівці чи верблюда, зарекомендували себе, перш за все, тим, що вони є легкі та теплі. До переваг також варто зачислити те, що ковдри із вовняним наповнювачем легко вбирають вологу, при цьому практично не намокаючи, та швидко сохнуть. Ними також радять вкривати людей, котрі страждають від захворювань суглобів та застуд. Такі ковдри не бояться прання і довго утримують свою форму. Основний недолік ковдри із вовни – її алергенність, через що людям, схильним до проявів алергії, варто від такої відмовитись.

Перевагами ватяної ковдри можна вважати лише її низьку ціну та хороший рівень теплоти. Проте ватяна ковдра має багато недоліків, серед яких: важкість, швидке намокання та тривале висихання, швидка втрата форми через збивання вати у клубки. Таку ковдру не можна піддавати вологому чищенню і служить вона недовго.

Натомість пухові ковдри (їх виготовляють із пуху пера гусей, качок чи гагари) є доволі легкими та вирізняються високим рівнем теплоти, що є їх основною перевагою. Також деякі ковдри із пуху можна піддавати пранню, але це має бути зазначено на упаковці. Недоліками таких ковдр є швидке намокання та тривале висихання, необхідність регулярного збивання та провітрювання, а також алергенність. До того ж у пухових ковдрах можуть завестись кліщі та інші паразити.

Переваги ковдр із шовку, евкаліпту, бамбуку чи морських водоростей можна перераховувати довго. Це і легкість, і теплота, і гіпоалергенність, а також швидке висихання, відсутня ймовірність поселення мікроорганізмів та довговічність. Єдиним недоліком їх є висока ціна, проте можна впевнено сказати – якість і справді цього вартує.

Штучні ковдри із синтепоном, силіконом чи холлофайбером надзвичайно легкі, теплі та м’які. Вони поєднали у собі всі переваги натуральних ковдр, та, разом з тим мають суттєві недоліки. Ковдри із штучним наповнювачем практично не пропускають повітря та дуже погано вбирають вологу, через що тіло людини під час сну не дихає та пітніє, тим самим завдаючи шкоди здоров’ю.

Чому потрібно чистити подушки?