Як доглядати за натуральним наповнювачем подушок?

Здоровий сон – важливий елемент життя сучасної людини, адже інформаційне суспільство доводить, що час – це гроші, тому сьогодні правильний відпочинок є запорукою успіху. Очевидним є й те, що сон великою мірою залежить від зовнішніх умов, оскільки зручність – це перша обов’язкова вимога до матрацу, ковдри та подушок. Саме на останніх сконцентруємо увагу, оскільки багато нюансів їхньої експлуатації досі не відомі людям.

Загалом, для українців давно є характерним використання природніх наповнювачів подушок (вовна, вата, шовк, натуральний латекс  та, звичайно, пух і пір’я). Звісно, продукт гусячого походження не втрачає своїх позицій не тільки серед українців, а навіть на міжнародному рівні – кілограм гусячого пуху у світі оцінюється приблизно у п’ятдесят доларів.

Перевагами пуху та пір’я є висока здатність зберігання тепла та вбирання вологості. Але саме ці властивості породжують і ряд недоліків.

Вбирання вологи, поту та слини сприяє розмноженню всередині подушки пилових кліщів, які у свою чергу є потужними алергенами. З цієї причини палким прихильникам натуральних наповнювачів слід приділити увагу очищенню вмісту подушок, навіть якщо у Вашій сім’ї ніхто не страждає алергією.

Навіть у домашніх умовах кожен зможе знищити суттєвий відсоток збудників алергії. Для початку потрібно акуратно вздовж шва розпороти напірник. Наступне – вийняти усе наповнення та залити його охолодженою сумішшю із кип’яченої води, мила та нашатирного спирту. Хоча мильна піна або навіть звичайний пральний порошок – теж варіант. Єдине, про що варто не забувати – періодично помішувати мокре пір’я, бо від забиття та злипання воно втрачає свою форму.

Як тимчасову альтернативу можна розглядати банальну зміну напірника, тому що парадоксально, але більшість кліщів затримуються саме у шарах тканини.

Ще одне, що могло би поставити під сумнів Ваш спокійний сон – перетирання пір’їн під час залежування, внаслідок чого утворюються гострі стержні та пил. Але спосіб попередження цього негативного явища також знайдено: потрібно періодично, так би мовити «для профілактики» збивати подушки. Це вбереже Вашу постіль від застоювання.

Очищення пір’я повинне проводитися раз на рік, а кожні п’ять – потрібно оновлювати ковдри, подушки та матраци.

Попри можливість самостійної обробки, зауважимо, що найоптимальніший варіант для помітного результату – це хімчистка.

Чому потрібно чистити подушки?